Tarihçemiz

Özel Erişim Sağlık Meslek Lisesi

Okulumuz 2013 - 2014 Eğitim - Öğretim Yılı'nda Tokat'ın ilk ve tek özel sağlık meslek lisesi olarak hemşirelik ve acil sağlık hizmetleri bölümleriyle eğitim vermeye başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın yapmış olduğu ortak çalışma neticesinde sağlık meslek liselerinin hemşirelik ve ATT bölümleri, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği bölümü olarak değiştirdi. Bu sebeple okulumuzun donanımlı laboratuvarları ve gümlü eğitim kadrosu, hemşire yardımcılığı bölümü ile eğitim vermeye devam etmektedir.

Vizyonumuz

Öğrencilerimizi, bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının oluşturduğu ortamlarda, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmek. Bu amaç doğrultusunda hem bölgesel hemde ulusal düzeyde tanınan ve tercih edilen öncü bir sağlık meslek lisesi olmaktır.

Kalite Politikamız

  • Sürekli iyileşme ve gelişme anlayışını benimsemek.
  • Tüm çabamız öğrencilerimizin başarısı, velilerimiz ve çalışanlarımızın mutluluğu içindir. Velisi ile bütünleşmiş, birlikte yöneten, öğretmenine kendini daha iyi yetiştirme ve ilerleme imkanı sağlayan, bütün çalışanları ile sıcak bir aile ortamı oluşturan bir anlayışın sahibiyiz.

Mizyonumuz

Çağdaş eğitim yöntemleriyle sürekli mesleki gelişime açık olan temel sağlık hizmetleri doğrultusunda bakım verebilecek yeterli mesleki beceriye sahip eğitim, araştırma ve liderlik rollerini üstlenebilen sağlık personeli yetiştirmek en önemli misyonumuzdur.